O czasopiśmie

Dlaczego warto prenumerować czasopismo ?

 

Przemyślane zarządzenie magazynem może skutecznie obniżyć koszty prowadzonej przez firmę gospodarki magazynowej. W naszym czasopiśmie szczegółowo poruszamy takie zagadnienia jak wyposażenie magazynu, bezpieczeństwo składowania produktów, nowoczesne technologie oraz zarządzanie magazynem. Serdecznie zachęcamy do lektury. Jesteśmy przekonani, że publikowane przez nas porady oraz informacje rozwieją wszelkie Państwa wątpliwości.

Koszty gospodarki magazynowej można ściąć nawet o 20-30 procent, nie tracąc przy tym na jakości obsługi, szybkości dystrybucji towarów lub na bezpieczeństwie składowanych produktów. Trzeba tylko wiedzieć, jakie w tym celu zastosować metody zarządzania magazynem (także tym niewielkim), jaki sprzęt dobrać i co istotne – mieć czas na to, aby takich rozwiązań poszukać.

Eksperci czasopisma „Nowoczesny Magazyn” mają doświadczenie, czas i niezbędną wiedzę, aby pomóc firmom szukającym dobrych rozwiązań. I pomagają – skutecznie od 1999 roku.

 

Redakcja:
Anna Frąckowiak, redaktor naczelna „Nowoczesnego Magazynu”
Magdalena Libiszewska, redaktor prowadząca „Nowoczesny Magazyn”

 

Sięgnij po 100 stron rzetelnie opracowanych informacji co dwa miesiące w wersji papierowej i elektronicznej.

 

Czasopismo „Nowoczesny Magazyn” to:

 • 100% koncentracji na zarządzaniu magazynem.
 • Wśród autorów – szerokie grono ekspertów i praktyków.
 • Składowanie towarów od strategicznej i praktycznej strony.
 • W każdym numerze – case studies i interesujące rozmowy.
 • Prezentacje najnowszych rozwiązań technicznych i technologicznych.
 • Wewnętrzne dodatki specjalne.

 

Stałe działy czasopisma:

W branży – zawsze z ręką na pulsie przyglądamy się temu, co dzieje się na rynku magazynowym. Nasi dziennikarze są na bieżąco z kalendarzem imprez, wiedzą, jakie osoby objęły nowe stanowiska i uczestniczą w otwarciu nowych obiektów. Relacje z nich znajdziecie Państwo właśnie w tym dziale.

Temat numeru – kiedy na rynku brakuje praktycznych informacji na aktualny temat, my piszemy o nim w Temacie numeru. Ma być jednak nie tylko praktycznie, ale też fachowo, dlatego do publikacji zapraszamy ekspertów.

Strategie magazynowe – zarządzanie magazynem czy centrum dystrybucyjnym wymaga strategii. Jakie możliwości w tym względzie mają ich kapitanowie – kierownicy magazynów? My ich pytamy, a oni dzielą się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem w tym właśnie dziale.

Systemy składowania – sposób, w jaki towar jest składowany w magazynie, przesądza nie tylko o organizacji pracy osób, które w nim pracują, ale także ich bezpieczeństwie i powierzchni, którą towar zajmuje. My podpowiadamy, jak składować oszczędnie i nowocześnie.

Wewnętrzny transport – nie ma znaczenia, jaki towar jest magazynowany. Ważne, aby bezpiecznie znalazł się na regale, a następnie równie bezpiecznie go opuścił. My prezentujemy rozwiązania techniczne, które pozwalają te zadania wykonywać sprawniej i taniej.

Mobilny magazynier – to, że nowoczesne technologie ułatwiają pracę w magazynie jest faktem. Pytanie tylko, ile trzeba wydać, żeby nie inwestować niepotrzebnie. Przyglądamy się nowościom, które pojawiają się na rynku, i podpowiadamy, w których magazynach warto je wykorzystać.

Opakowania i oznakowanie towarów – paleta, paczka, karton… Jak je oznakować, żeby o każdej godzinie dnia i nocy bez problemu znaleźć je wśród tysięcy innych i sprawnie wykonać kompletację? Aby odpowiedzieć na takie pytanie, o zdanie prosimy ekspertów i praktyków.

Powierzchnie magazynowe – każdym roku na polskiej mapie powierzchni magazynowych pojawiają się nowe inwestycje. Analizujemy je, sprawdzamy, ile z nich ma najemców i prezentujemy modele finansowania, jeśli firma chce mieć nowy magazyn na własność. Podpowiadamy też, jak zaplanować całą inwestycję.

Dodatki specjalne w każdym wydaniu „Nowoczesnego Magazynu” : Automatyka Magazynowa, Rynek Używanych Wózków Widłowych, Deweloperzy Powierzchni Magazynowych, Sztaplar Image Factbook, Almanach Menedżera Logistyki, Casebook Projektów Magazynowych.

 

Współpracujemy wyłącznie z autorami, którzy są blisko problemów zarządzania obiektami magazynowymi. Wśród stałych współpracowników znajdują się m.in. eksperci:

 

Robert Lubandy – doradca logistyczny i właściciel Lubandy.Logistic.Services. Od blisko szesnastu lat związany zawodowo z logistyką. Jako dyrektor logistyki w zakładzie produkcyjnym branży metalowej, odpowiedzialny za logistykę magazynową i nadzór nad produkcją. Potem jak dyrektor ds. sprzedaży rozwiązań automatyzacji magazynowej w Europie Wschodniej. W przeciągu prawie sześciu lat zaprojektował ponad 100 magazynów i rozwiązań automatyzacji magazynowej w branżach FMCG, części zapasowych, lekarstw i produkcyjnej.

Dr inż. Michał Grabia – kierownik Laboratorium Technologii Identyfikacyjnych oraz kierownik obszaru badawczego RFID w Instytucie Logistyki i Magazynowania. Jest współtwórcą Krajowego Laboratorium Technologii EPC/RFID oraz europejskiej sieci laboratoriów „GS1 in Europe Lab Network”, członkiem wielu międzynarodowych organizacji i grup roboczych zajmujących się opracowywaniem nowych standardów w zakresie technologii identyfikacyjnych, w tym RFID. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie zarządzania oraz realizacji projektów dotyczących opracowania koncepcji, projektowania oraz wdrażania innowacyjnych rozwiązań technologicznych, w tym przede wszystkim technologii identyfikacyjnych oraz lokalizacyjnych.

Marek Wierzbicki – ekspert z zakresu automatyki magazynowej, optymalizacji procesów logistycznych i informatyki biznesowej. PZajmuje się optymalizacją procesów logistycznych pod kątem efektywności finansowej, ergonomii i optymalnej wydajności ludzkiej. Projektuje procesy pod potrzeby indywidualnych rozwiązań logistycznych. Opracowuje testy akceptacyjne oprogramowania biznesowego, automatyki magazynowej i procesów logistycznych. Wspiera firmy w projektach unijnych w zakresie dofinansowania innowacyjności. Nadzoruje rozwój e-commerce zarówno od strony technicznej jak i tzw. miękkiej.

 

Możesz wybrać opcję prenumeraty dopasowaną do Twoich potrzeb.
 

PRENUMERATA OPTYMALNA

6 numerów czasopisma „Nowoczesny Magazyn” w wersji papierowej oraz dostęp do portalu prenumerata.nm.pl

 • gdzie przeczytasz bieżące wydanie wybranego czasopisma w wersji elektronicznej,
 • archiwalne numery wybranego magazynu w wersji elektronicznej (od 2012 r.)

PRENUMERATA EKONOMICZNA

6 numerów czasopisma „Nowoczesny Magazyn” w wersji papierowej.

 

Dlaczego korzystanie z portalu prenumeraty jest tak wygodne?

Ponieważ:

 

 • Masz stały dostęp do archiwalnych numerów wybranego czasopisma.
 • Możesz wygodnie przeglądać wybrane czasopismo na tablecie i smartfonie w dowolnym miejscu na świecie.
 • Masz możliwość zaznaczania i przechowywania w schowku wybranych treści.

 

 
W najnowszym numerze czasopisma
Nowoczesny Magazyn 2/2020
Kwiecień 2020
 
 

Spis treści

Ten serwis używa plików cookies zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza jej akceptację.